Znani są laureaci Konkursu Złota Strona Emitenta XI

6 czerwca 2018 r. podczas jubileuszowej 10. edycji Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG odbyła się ceremonia wręczenia statuetek Laureatom XI edycji konkursu Złota Strona Emitenta. W tym roku po raz pierwszy  spółki giełdowe walczyły w dwóch klasyfikacjach: „Najlepszy serwis IR” oraz „Lider komunikacji online”.

Zakończyliśmy XI edycję konkursu Złota Strona Emitenta, a równocześnie pierwszą w której wyłanialiśmy laureatów w dwóch oddzielnych klasyfikacjach – Najlepszy serwis IR i Lider komunikacji online. Rozwój nowych technologii, nowoczesnych narzędzi komunikacji i całego wachlarza możliwości wspierania naszych działań w sieci spowodowało, że postanowiliśmy przyznać oddzielne nagrody za serwis IR – jego funkcjonalność, zawartość i aktualność, a oddzielne za jakość i różnorodność komunikacji, jaką spółka podejmuje. Konkurencja na poszczególnych etapach pokazała, że była to dobra decyzja. Gratuluję wszystkim laureatom, a szczególnie tym, którzy byli nominowani w obydwu klasyfikacjach.– mówi Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

LAUREATAMI  KONKURSU ZŁOTA STRONA EMITENTA XI zostali:

KLASYFIKACJA „NAJLEPSZY SERWIS IR”

 • W kategorii spółki małe (spółki notowane na rynku regulowanym nienależące do indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80 oraz spółki notowane na ASO NewConnect): LUG Spółka Akcyjna.
 • W kategorii spółki średnie (spółki giełdowe należące do indeksu sWIG80): Agora Spółka Akcyjna.
 • W kategorii spółki duże (spółki giełdowe należące do indeksu WIG20 i mWIG40): Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Spółka Akcyjna.

KLASYFIKACJA „LIDER KOMUNIKACJI ONLINE”

 • W  kategorii spółki małe (spółki notowane na rynku regulowanym nienależące do indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80 oraz spółki notowane na ASO NewConnect): Ambra Spółka Akcyjna.
 • W kategorii spółki średnie (spółki giełdowe należące do indeksu sWIG80): Agora Spółka Akcyjna.
 • W kategorii spółki duże (spółki giełdowe należące do indeksu WIG20 i mWIG40): Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna.

TAURON Polska Energia S.A. została laureatem nagrody specjalnej Grupy On Board Think Kong za najlepsze dostosowanie strony Relacji Inwestorskich do obecnych standardów SEO.

Enea Spółka Akcyjna otrzymała nagrodę wyróżnienie Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych za bardzo wysoki poziom zarówno samej strony internetowej, jak i sposobu komunikacji z internautami.

W I etapie Konkursu zostały ocenione 164 strony internetowe spółek giełdowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w tym na rynku NewConnect. W tym roku po raz pierwszy spółki giełdowe walczyły w dwóch klasyfikacjach: „Najlepszy serwis IR” oraz „Lider komunikacji online”. W obu klasyfikacjach przewidziane były 3 kategorie związane z wielkością spółki: spółki duże (spółki należące do indeksów WIG20 i mWIG40); spółki średnie (spółki należące do indeksu sWIG80); spółki małe (spółki notowane na rynku regulowanym nienależące do indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80 oraz spółki notowane na ASO NewConnect).

W II etapie w klasyfikacji „Najlepszy serwis IR” ocenianych było 35 witryn internetowych, natomiast w klasyfikacji „Lider komunikacji online” sprawdzonych  zostało 37 stron www . Dokonało tego jury konkursowe, złożone ze specjalistów między innymi w takich dziedzinach jak: grafika, dziennikarstwo, technologia, ekonomia czy relacje inwestorskie. Jurorzy w Klasyfikacji „Najlepszy serwis IR” brali pod uwagę takie kryteria jak: poprawność zastosowanych technologii i bezpieczeństwo serwisu; nawigacja i mobilność serwisu; design / wygląd serwisu i pogłębiona analiza zawartości serwisu. Natomiast w klasyfikacji „Lider komunikacji online”: opinia inwestora instytucjonalnego / analityka; opinia inwestora indywidualnego; opinia dziennikarza oraz komunikacja telefoniczna i mailowa z inwestorami

Do III etapu (24 kwietnia 2017 – 17 maja 2018)  przeszło 18 spółek giełdowych. Laureatów Konkursu wybrała na etapie III Kapituła, w pracach której udział wzięli:

 • Piotr Biernacki, Prezes Zarządu, Fundacja Standardów Raportowania,
 • Dariusz Choryło,
 • Paweł   Cymcyk, Prezes Zarządu, Związek Maklerów i Doradców,
 • Jarosław Dominiak, Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych,
 • Marcin Dyl, Prezes Zarządu, Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami,
 • Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych,
 • dr Wiesław Rozłucki, Przewodniczący Rady Programowej, Polski Instytut Dyrektorów,
 • Włodzimierz Schmidt, Prezes Zarządu, Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska,
 • Andrzej Stec ,Redaktor Naczelny, Gazeta Giełdy „Parkiet”,
 • Leon Tarasewicz, Profesor, Akademia Sztuk Pięknych,
 • Janusz Żebrowski, Członek Rady Nadzorczej, K2 Internet S.A.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 6 czerwcu 2018 roku podczas jubileuszowej 10. edycji Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG.

Partnerem Technologicznym Konkursu Złota Strona Emitentów XI był netPR.pl, a Partnerem Grupa On Board Think Kong. Regulamin Konkursu, harmonogram oraz szczegółowe informacje nt. Złotej Strony Emitenta XI są dostępne na stronie internetowej www.zse.seg.org.pl

źródło: SEG

Grzegorz Surma

Print This Post Print This Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

eleven + 1 =