Zakończyła się IX Konferencja Rada Nadzorcza

IX edycja Konferencji Rada Nadzorcza już za nami. 8 listopada w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej spotkało się grono ekspertów i sympatyków rynku kapitałowego i wszelakich zagadnień związanych z kwestiami nadzoru spółek giełdowych i niegiełdowych. To ważne wydarzenie przyciąga uwagę wszystkich zainteresowanych kwestiami nadzoru oraz posiadania sprawnego systemu kontroli.

Organizator konferencji, zaprzyjaźniony z nami Piotr Rybicki (www.nadzorkorporacyjny.pl) to znany ekspert zagadnienia corporate governance i Rad Nadzorczych.  Tegoroczny program konferencji był niezwykle szeroki: paneliści diagnozowali m.in stan polskiego rynku kapitałowego, potencjalne możliwości związane z zewnętrznym nadzorem w przypadku firm rodzinnych, wady i zalety nowej Prostej Spółki Akcyjnej i fundacji rodzinnej czy rosnącą rolę crowdfundingu.

Prowadzący wraz z zaproszonymi gośćmi zastanawiali się również, czego nauczyła nas sprawa GetBacku i jakich zagrożeń możemy spodziewać się w kolejnych miesiącach. Wnioski nie okazały się zbyt wesołe, bo i niemożliwością jest przewidzenie wszystkich potencjalnych ognisk kryzysowych.

W tym roku prestiżowym wyróżnieniem Człowieka Roku Corporate Governance 2019 uhonorowano p. Agnieszkę Słomkę – Gołębiowską. Laureatka jest profesorem SGH, dr hab. nauk ekonomicznych z 14-letnim doświadczeniem w pracy w radach nadzorczych. Niezależny członek rady nadzorczej mBanku, Budimex S.A. i niezależnym członkiem Komitetu Audytu Światowego Programu Żywnościowego ONZ w Rzymie. Prócz tego uczestnik licznych staży naukowych, wśród nich: Cambridge (MIT), Birmingham (BBS), Berlinie (HSoG), Genui (UoG – Law School). Stypendystka Fundacji Alexandra von Humboldta oraz Fulbright Fellowship na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Autorka wielu artykułów i książek z zakresu ładu korporacyjnego.

Wśród gości i panelistów przybyłych na Konferencję Rada Nadzorcza pojawiło się wiele znanych nazwisk, w tym m.in. Wiesław Rozłucki, Raimondo Eggink, Andrzej Nartowski, Tomasz Prusek, Wiesław Łatała, Wojciech Łukawski, Marek Witkowski, Mariusz Kanicki, Michał Wojewoda, Łukasz Martyniec, Paweł Rataj, Tomasz Manicki, Łukasz Piergies.

Grzegorz Surma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

one × 2 =