W dniach 8-9 czerwca odbędzie się VIII Kongres Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG

Zmiany w raportowaniu bieżącym i niefinansowym będą tematem przewodnim VIII Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG, który odbędzie się 8-9 czerwca br. w Ossie.

– Jest to już ósme spotkanie osób odpowiedzialnych w spółce za kontakty z mediami oraz z inwestorami. W tym roku skupimy się na wyzwaniach legislacyjnych, których czeka emitentów w najbliższych miesiącach najwięcej od 20 lat. Konkretnie będzie mowa o przygotowaniu do modyfikacji polityki komunikacyjnej wynikających ze zmian regulacyjnych dotyczących raportowania bieżącego (MAR) i niefinansowego (ESG) – opowiada Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Część merytoryczną pierwszego dnia Kongresu rozpocznie dyskusja na temat optymalnego przygotowanie spółki do MAR, w której zostaną omówione takie zagadnienia jak: wyzwania dotyczące identyfikacji informacji poufnej, działania „last minute”, problemy związane z identyfikacją osób blisko związanych, automatyczna identyfikacja osób blisko związanych biznesowo.

Kolejna sesja panelowa „Komunikacja poza ESPI” będzie dotyczyła tematów takich jak zintegrowane raportowanie, suteczna komunikacja miedzy spółką a inwestorami finansowymi oraz przedstawienie nowej odsłony portalu InfoStrefa.

W ostatnim panelu nt. raportowania danych niefinansowych. Uczestnicy otrzymają odpowiedzi na pytania: Które spółki będą zobowiązane do raportowania CSR? Jaki standard będzie odpowiedni dla rynku polskiego? Jakie są praktyczne aspekty raportowania CSR?

Po części merytorycznej odbędzie się Charytatywny Bieg Rynku Kapitałowego, z udziałem Roberta Korzeniowskiego. Uczestnicy będą zbierać środki na praktyczną edukację młodzieży ponadgimnazjalnej w zakresie przedsiębiorczości w ramach programu „Zarządzanie firmą”, który jest realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Uwieńczeniem części merytorycznej I dnia Kongresu będzie Wieczorna Gala, podczas której odbędzie się ceremonia wręczenia statuetek laureatom IX edycji Konkursu Złota Strona Emitenta.

Drugi dzień Kongresu rozpocznie debata „Rozpoznaj racjonalnego inwestora w Twojej spółce”, podczas której zostaną omówione przesłanki tworzenia polityki informacyjnej, możliwości zatwierdzenia polityki informacyjnej przez racjonalnego inwestora oraz sposoby opracowania zasad komunikacji spółek z inwestorami.

Następnie odbędą się zajęcia praktyczne poświęcone zagadnieniom podnoszenia jakości relacji inwestorskich, takie jak:

  • Financial information vs. Non-financial information in digital corporate communication: the path towards integration,
  • Polskie spółki giełdowe na tle trendów w relacjach inwestorskich i komunikacji korporacyjnej online,
  • Jak rozmawiać z inwestorami instytucjonalnymi – oczekiwania inwestorów, wyzwania dla spółek,
  • Nowe możliwości komunikacji spółki z rynkiem kapitałowym – portal www.infostrefa.com,
  • Wsparcie IT w identyfikacji osób blisko związanych biznesowo – case study.

Część merytoryczną Kongresu zamknie dyskusja: „Wdrażanie MAD/MAR”, w której będzie mowa o: najważniejszych postanowieniach zmienianych regulacji, stanie prac legislacyjnych oraz problemach okresu przejściowego.

– Już od ponad roku przygotowujemy spółki na wejście w życie nowych regulacji. Chociaż czasu już niewiele i ci emitenci, którzy nie rozpoczęli działań będą mieli problem, żeby się w pełni przygotować do nowej rzeczywistości regulacyjnej, postaramy się podczas Kongresu przekazać „w pigułce” wiedzę, na temat tego jakie działania trzeba teraz podjąć, aby ograniczyć ryzyka i w jak najlepszy sposób wprowadzić spółkę w nowe zasady raportowania, które zaczną obowiązywać od 3 lipca br – dodaje Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Gospodarzem Kongresu będzie Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Partnerstwo nad wydarzeniem objęli: Fundacja Standardów Raportowania oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jako Partnerzy Instytucjonalni; Message, Polska Agencja Prasowa oraz Wolters Kluwer jako Partnerzy Strategiczni; InfoStrefa, Grupa Energa oraz Monit24 jako Partnerzy. Patronat Honorowy nad Kongresem objęła Komisja Nadzoru Finansowego.

Szczegółowe informacje na temat VIII Kongres Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG dostępne są na stronie internetowej www.seg.org.pl

źródło: SEG

Print This Post Print This Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

fourteen + four =