O nas

Dzień dobry!

Nazywam się Grzegorz Surma i miło mi powitać Cię na pierwszym Polsce profesjonalnym wortalu branżowym, dedykowanym relacjom inwestorskim (z angielskiego investor relations, czyli IR/RI). Naprzemiennie używam obu tych terminów.

Relacje inwestorskie to w Polsce stosunkowo młoda dziedzina wiedzy. Nasz branża boryka się z wieloma problemami, m.in. bardzo niewielką liczbą publikacji, literatury branżowej jak i braku jednolitej platformy łączącej środowisko, pozwalającej wymieniać opinie, doświadczenia i komentarze.

Brakowało wortalu tematycznego, jednoczącego środowisko polskich relacji inwestorskich. Platformy, łączącej praktyków i teoretyków, osoby zainteresowane rozwojem nowoczesnych relacji inwestorskich oraz rynkiem kapitałowym. Miejsca, w którym interesujące case studies sąsiadują z poradami praktyków; miejsca – gdzie można dowiedzieć się czegoś ciekawego nt nowinek z branży.

Ale to przeszłość, bo od 2012 roku istnieje Wortal Relacji Inwestorskich www.relacjeinwestorskie.org.pl

Naszym celem jest m.in budowanie szerokiej społeczności praktyków i teoretyków relacji inwestorskich, specjalistów IR-u. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy: organizacje i stowarzyszenia, przedstawicieli Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, przedstawicieli spółek, zainteresowanych usługami w zakresie IR i PR, analityków, trenerów – wszystkich, którym bliska jest tematyka investor relations.

Witamy Was na pierwszym w Polsce profesjonalnym wortalu branżowym www.relacjeinwestorskie.org.pl. Mamy ambicję zbudowania szerokiej społeczności praktyków i teoretyków relacji inwestorskich, specjalistów IR-u. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Organizacje i stowarzyszenia, przedstawicieli SEG i SII, przedstawicieli spółek, zainteresowanych usługami w zakresie IR i PR, analityków, trenerów, po prostu wszystkich, którym bliska jest tematyka investor relations.

Zapraszam do regularnego odwiedzania naszego wortalu. Razem trzymajmy rękę na pulsie naszej branży.

Jeżeli:

  1. chcesz wymienić opinię z kolegami z branży;
  2. szukasz jednego miejsca, gdzie znajdziesz stale aktualizowane akty prawne z zakresu RI;
  3. chcesz się przekonać, czy na pewno właściwe wykonujesz swoje zadania z zakresu RI;
  4. szukasz inspiracji i pomysłów w zakresie prowadzenia RI;
  5. potrzebujesz profesjonalnej konsultacji RI bądź całościowego komercyjnego pakietu RI dla spółek giełdowych;
  6. interesują Cię branżowe newsy i nowinki;
  7. chcesz się dowiedzieć, co myślą eksperci z SEG i SII; chcesz poznać ich oczekiwania;
  8. chcesz poznać najbliższe terminy szkoleń z branży.

Nasze najlepsze teksty

Jeżeli po raz pierwszy gościsz na naszym Wortalu, możesz zacząć od zapoznania się z naszymi najlepszymi artykułami. Poniżej znajdziesz dziesięć tekstów, które trzeba przeczytać!

1. Podobieństwa i różnice między public relations a investor relations

2. Jak wybrać firmę doradczą w kwestii relacji inwestorskich?

3. Jak zbudować nowoczesny serwis internetowy z zakresu relacji inwestorskich? (3 części)

4. Dwanaście najlepszych narzędzi i aplikacji internetowych przydatnych Managerowi IR

5. Raport okresowy – o zarządzaniu projektem

6. Rola Zarządu w prowadzeniu aktywnych działań IR

7. MARtwa sprawozdawczość?

8. Telegram do ESPI

9. Equity story spółki, czyli o sile opowieści

10. Umiejscowienie komórki relacji inwestorskich w strukturze spółki

Nie zapomnij również zerknąć do zakładki Podcast. To nasza branżowa audycja. Zachęcam do słuchania i podzielenia się komentarzem!

W celu znalezienia innych, mogących Cię zainteresować wpisów zerknij do szczegółowej zawartości każdego z głównych działów Wortalu, albo użyj wyszukiwarki (prawy górny róg strony, ikona lupy).

Kim jesteśmy – nasze biografie

Grzegorz Surma

Jestem pomysłodawcą i redaktorem naczelnym Wortalu. Posiadam ponad ośmioletnie doświadczenie branżowe w koordynowaniu praktycznych relacji inwestorskich jednej z dużych polskich grup kapitałowych, zatrudniającej ok. 2000 osób. Jestem absolwentem Uniwersytetu Śląskiego (nauki polityczne, specjalizacja dziennikarska). W roku 2008 ukończyłem studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, kierunek Zarządzanie i Administracja, a w 2009 studia podyplomowe na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Śląskiego, kierunek Komunikacja Perswazyjna: reklama i public relations. Jestem autorem kilkuset tekstów, raportów, wywiadów, recenzji i branżowych analiz.

Obecnie współpracuję m.in. z miesięcznikiem branżowym „Polski Przemysł”, w którym dzielę się z czytelnikami swą wiedzą i przemyśleniami z zakresu relacji inwestorskich). Komunikacja, nowoczesne techniki marketingowe (m.in. brand storytelling oraz grywalizacja) interesują mnie najbardziej. Posiadam doświadczenie w kreowaniu planów marketingowych, IR oraz CSR. Posiada doświadczenie w marketingu politycznym. Cały czas zdobywam wiedzę od najlepszych polskich i światowych marketerów. Jestem wielkim fanem Twittera, Facebooka traktuję jako świetny kanał budowania wizerunku i kampanii reklamowych.

Jarosław Klimczak

Specjalista w dziedzinie pozyskiwania funduszy europejskich. Ma na koncie kilkanaście zrealizowanych projektów finansowanych z funduszy unijnych. Specjalista w dziedzinie marketingu sportowego, mający w dorobku współpracę z kilkoma klubami sportowymi. Posiada doświadczenie w dziedzinie marketingu politycznego i reklamy. Ma na koncie kilka kampanii wyborczych i społecznych. Były dziennikarz mediów lokalnych, m.in. Radia Katowice. Wielki fan mediów społecznościowych, specjalista w dziedzinie kampanii wizerunkowych prowadzonych na łamach Facebooka. Sympatyk rynku kapitałowego, inwestor giełdowy.

 

 

Anna Kolendo

Dyrektor Strategiczny Wortalu. Ekspert w obszarze relacji inwestorskich, PR-rze korporacyjnym i marketingu. Doświadczony manager.Pracowała dla krajowych stowarzyszeń i międzynarodowych korporacji. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe zarówno w spółkach publicznych, jak i instytucjach rynku publicznego.

 

 

 

 

Kolofon

Wortal Relacji Inwestorskich to platforma powstała na bazie silnika WordPress 4.5.2 Wykorzystujemy dostosowaną wersję motywu FlyMag – użytecznego motywu WordPressa. Autorem pierwszej wersji serwisu był Marcin Borkowicz – webmaster i webdesigner. Obecną wersję (oddaną do użytku w maju 2015 roku) wykonała firma Best Communication. W kwestiach fotografii wykorzystujemy zarówno płatne, jak i darmowe (m.in Pixabay) platformy stockowe.

Disclaimer

Wortal Relacji Inwestorskich to prywatna platforma. Poglądy, które znajdziesz na jej łamach są stanowiskiem jedynie Redakcji Wortalu oraz osób, publikujących gościnne wpisy (lub innego rodzaju komercyjne treści), a niekoniecznie jej pracodawców/Klientów. Przekazujemy prawdziwe informacje, zgodne z naszą jak najlepszą branżową wiedzą. Nie gwarantujemy jednak ich dokładności, aktualności, kompletności, przydatności lub ważności dla każdego odbiorcy, dlatego zastrzegamy sobie prawo do nieponoszenia odpowiedzialności za jakiekolwiek błędy, pominięcia, opóźnienia dotyczące zawartych na Wortalu treści, ewentualnych strat, uszkodzeń lub szkód wynikających z ich praktycznego wykorzystania 

Zapraszamy do komentowania! Ponadto zachęcamy do współpracy wszystkich, którym na sercu leży rozwój polskich relacji inwestorskich oraz konsolidacja naszego środowiska. Zapraszamy do kontaktu!

Grzegorz Surma, redaktor naczelny Wortalu

Print This Page Print This Page

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nineteen − 7 =