Już w środę 7 lutego odbędzie się seminarium dotyczące obligacji jako alternatywne finansowanie dla firmy

Konferencja „Obligacje – alternatywne finansowanie dla firmy” odbędzie się 7 lutego 2018 roku. Wydarzenie adresowane jest do podmiotów, które chcą skorzystać z opcji finansowania poprzez emisję obligacji. Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych oraz NWAI Dom Maklerski.

Na początku spotkania omówione zostaną zagadnienia związane z rynkiem obligacji w Polsce (struktura i wartość emisji, najważniejsze parametry, trendy zmian). Następnie ekspert z NWAI Dom Maklerski zastanowi się, czy dana spółka powinna emitować obligacje. Zaprezentowane zostanie również finansowanie bankowe vs. obligacyjne (koszty w okresie „życia” obligacji/kredytu, możliwości zmiany warunków finansowania, jak uzasadnić decyzję o wyborze danej formy finansowania).

W drugiej części konferencji prelegenci skoncentrują się na problematyce kowenantów przedstawiając m.in.: co jest standardem, jakie są konsekwencje najczęstszych kowenantów, na co nie można się zgodzić. Uczestnicy na przykładzie dowiedzą się jak zrobić emisję (najważniejsze zagadnienia, najczęstsze problemy, najlepsze rozwiązania). Na zakończenie eksperci przedstawią, jak dobrać krąg obligatariuszy (emisja publiczna, emisja prywatna, emisja bilateralna).

Gospodarzem konferencji jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych oraz NWAI Dom Maklerski, a Partnerem Technologicznym Unicomp-WZA.

Wydarzenie będzie transmitowane online (możliwy jest udział zdalny). Więcej informacji na www.seg.org.pl (link: http://seg.org.pl/pl/obligacje-alternatywne-finansowanie-dla-firmy-transmisja-online).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

four × three =