12 najlepszych narzędzi i aplikacji niezbędnych specjaliście ds. relacji inwestorskich

Internet daje kreatywnemu człowiekowi nieograniczone możliwości. Może to truizm, ale fakt jest faktem. Podczas codziennej pracy wspomagam się wieloma tzw. webaplikacjami, które ułatwiają codzienne wykonywanie zawodowych obowiązków. Niektóre z nich są płatne, niektóre nie, pozostałe funkcjonują w tzw. modelu freemium (wersja darmowa oferuje jedynie wybrane możliwości produktu, pełnowartościowy produkt jest dostępny za dokonaniem stałej bądź comiesięcznej opłaty). Poniżej lista moich ulubionych aplikacji, z których warto korzystać.

Pocket – trafiłeś na ciekawy tekst, wywiad czy analizę w sieci, ale nie jesteś w stanie od razu go przeczytać? Skorzystaj z tego narzędzia. Zapisze artykuły, z którymi zapoznasz się w wolnym czasie. Pocket posiada wtyczki do najpopularniejszych przeglądarek internetowych.

Todo – istnieje wiele aplikacji do planowania codziennych zadań. Oprócz klasycznego fizycznego notatnika, który cenię najbardziej do gustu przypadła mi aplikacja Todo Marcina Kosedowskiego. Prościutka, działająca on-line, zapisująca poprzez mechanizm przeglądarki dotychczasowe zadania na dziś i jutro. Idealna do bieżącej pracy.

googlekeepGoogle Keep

Google obecnie oferuje swym użytkownikom potężny kombajn usług – należy również wspomnieć o mniej znanej Google Keep. To użyteczne narzędzie, przydatne do sporządzania notatek, planów dnia, list kontrolnych. Sporo możliwości kolorystycznych. Warto sprawdzić je samemu.

Google Drive

google driveKolejna z moich ulubionych googlowskich usług. Służy m.in. do przechowywania plików w każdym dostępnym formacie oraz dzielenia się nimi z wybranymi osobami. Świetne narzędzie do projektowej pracy. Standardowe 15 gb pojemności to ogromna ilość jak na darmowe rozwiązanie.

ankietka_logo_JPGAnkietka.pl

Warte uwagi narzędzie służące do badań ankietowych. Bezpłatne w wariancie podstawowym. Potrzebujesz zbadać opinie inwestorów na temat Twego nowego serwisu internetowego czy jakości prowadzonych relacji inwestorskich? Warto wypróbować.

logo-toms-plannerToms Planner

Rozbudowane narzędzie ułatwiające zarządzanie projektami i tworzenie wykresu Gantta. Wersja darmowa oraz komercyjna. Łatwe do edycji nawet dla laika, intuicyjna obsługa, estetyczne graficznie. To jeden z dwóch wariantów wykresu Gantta, który używam. Drugi to klasyczny Gantt, którego tworzę w Excelu.

canva-circle-logoCanva

Wspominane już przeze mnie w wortalowych artykułach narzędzie do obróbki grafiki – moim zdaniem jedno z najlepszych. Nie potrzeba znajomości jakichkolwiek programów graficznych, by stworzyć estetyczną grafikę, post w mediach społecznościowych bądź profilowy cover. Wersja darmowa oraz komercyjna. Do większości zastosowań z powodzeniem wystarczy ta pierwsza.

piktochartPiktochart

Proste narzędzie do tworzenia infografik. Z aplikacji przeznaczonych do tego celu Piktocharta uważam za najlepsze oraz najbardziej intuicyjne. Jeżeli chcesz uatrakcyjnić swój serwis internetowy lub raport okresowy korzystając z infografik, to dobrze trafiłeś.

Freemind_logo_by_dyvimFreemind

Darmowy program do tworzenia rozbudowanych map myśli. Czym są mapy myśli oraz proces mindmappingu, napisałem m.in. w wortalowym artykule nt. narzędzia Mindomo.

pixlr_logo-18e0aa8159ca26002f349e4490c84a41Pixlr

Rozbudowana aplikacja webowa, służąca do obróbki grafiki. Występuje w trzech wariantach: Editor – aplikacja do tworzenia grafiki (można ją porównać do innego z edytorów – GIMP-a, jednak uznaję ją za lepszą od niego), Express – służąca do nanoszenia wielu efektów graficznych (rozmyć, przejść kolorów) na zdjęcia oraz O-Matic (zdjęcia w stylu retro, efekty graficzne, wiele dodatkowych filtrów etc). Jeżeli jesteśmy użytkownikiem Instagrama, O-Matic spełni nasze oczekiwania w stu procentach.

Bit.ly_Logobit.ly

Mój ulubiony program do skracania linków. Używam m.in. na Twitterze. Bardzo prosty w obsłudze. Jeżeli prowadzicie komunikację firmową m.in na Twitterze, warto  pomyśleć o tym programie.

Pixabay-logo.svgPixabay

Serwis stockowy z darmowymi fotografiami. Dostępny w języku polskim, o bardzo dużych zasobach treści. Zdjęcia są do pobrania w różnej jakości, dzięki czemu w łatwy sposób możemy pobrać miniaturkę potrzebną na naszą www, jak i grafikę w wysokiej rozdzielczości, którą chcemy wykorzystać w materiałach dla inwestorów. Polecam ten serwis, w ostatnich miesiącach korzystam głównie z jego zasobów.

Grzegorz Surma

Print This Post Print This Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

eleven + two =